Varování před podvodnými SMS

10. listopadu 2023, 11:48

Poskytování individuální dotace v rámci podpory kulturních, sportovních a jiných aktivit z rozpočtu Obce Písečná

9. listopadu 2023, 07:44 | Od 1. 1. 2024 mohou právnické i fyzické osoby žádat o dotace z rozpočtu obce Písečná na akce nebo činnost dle „Zásad pro poskytování individuální dotace v rámci podpory kulturních, sportovních a jiných aktivit z rozpočtu Obce Písečná“. Zásady pro poskytování dotace a také žádost o poskytnutí individuální dotace najdete v příloze.

Homesharing - sdílená výpomoc pro rodiny, které mají dítě s poruchou autistického spektra.

9. listopadu 2023, 07:24 | DARUJTE SVŮJ ČAS!
„I ve vaší blízkosti může být rodina, která potřebuje pomoc!“
Pomozte s péčí o děti s autismem
Máte volný čas a hledáte jeho smysluplné naplnění? Rádi byste svůj čas trávili s někým, kdo vás obohatí? Ukáže vám svět z jiného úhlu pohledu? Jste rodiče dětí, které jdou již svou cestou, a vy hledáte nové uplatnění?
Staňte se hrdiny! Těmi, kdo nabídne svůj čas a energii dítěti s autismem. Pomozte jejich rodičům odpočinout si. Věnujte svůj volný čas dítěti s autismem – ať už pár hodin, den či víkend. Díky vám získá dítě s autismem nové podnět a zážitky. Jeho rodičům umožníte věnovat chvíli času sobě, partnerskému vztahu, dalším dětem, zajistit v klidu nákup, úklid domácnosti. Prostě to, na co v důsledku péče o dítě s autismem nemají prostor.
Poznejte svět z jiné perspektivy!
Přihlásit se můžete zde: https://mikasazs.cz/homesharing-hostitel/ nebo kontaktujte Jana Svojanovského na čísle: 737 355 123.

Rekonstrukce veřejného osvětlení

6. listopadu 2023, 12:40 | Dnešním dnem byla zahájena rekonstrukce sítě veřejného osvětlení spočívající ve výměně svítidel osazených sodíkovými výbojkami za svítidla s LED technologií. Stávající lampy o výkonu 70 watt v počtu 91 kusů budou nahrazeny svítidly o výkonu 15 watt – 75 kusů, 25 watt – 22 ks a 40 watt – 5 ks. Podél hlavní obslužné komunikace bude nově osazeno 11 svítidel. Celkem bude instalováno 102 nových svítidel. Po realizaci dojde ke snížení spotřeby sítě veřejného osvětlení o 80% a ze stávající roční spotřeby ve výši 35 MWh poklesne spotřeba na cca 7 MWh. Obec tak ušetří cca 150 000 Kč ročně na nákupu elektrické energie. Intenzitu svícení svítidel je možno individuálně regulovat a jejich svícení bude utlumeno v době od 22.00 do 04.00 hodin. Náklady na realizaci jsou ve výši 1,13 mil. Kč. Dotace z Ministerstva průmyslu a obchodu pokryje 60% nákladů. Práce provádí společnost ČEZ Energetické služby s.r.o. prostřednictvím subdodavatele. Při provádění prací bude využívána vysokozdvižná plošina a může tak docházet ke krátkodobým omezením v provozu na místních komunikacích. Práce budou prováděny do konce měsíce listopadu.

SmVaK Ostrava - Koordinovaný vývoz žump a septiků

6. listopadu 2023, 11:09 | Po úspěšných akcích v uplynulých obdobích startuje v poslední listopadové dekádě v Moravskoslezském kraji další kolo koordinovaných vývozů žump a septiků z domácností, které nejsou napojeny na veřejnou kanalizaci a čistírnu odpadních vod. Více se dočtete v přiloženém článku.

Kalendárium akcí Jablunkova a okolí na měsíc LISTOPAD 2023

3. listopadu 2023, 10:39 | Přehled akcí v regionu Jablunkovska na měsíc listopad 2023.

Vánoce s Bohemia Voice

3. listopadu 2023, 10:36

Pohádková sobota - O červené karkulce a polepšeném vlkovi

3. listopadu 2023, 10:23

divadlo DEVÍTKA - Manželské vraždění

3. listopadu 2023, 10:19

POLICIE ČR - Chceš-li alkohol začít pít, musíš nad 18 let mít !

1. listopadu 2023, 08:54 | V předešlých dnech spojených s podzimními prázdninami se policisté při celostátních preventivních kontrolách zaměřili na zákaz prodeje alkoholu dětem. Problematika neoprávněného prodeje či podávání alkoholu a tabákových výrobků dětem je upravena celou řadou předpisů a spadá do dohledové působnosti řady subjektů. Proto se do kontrol prováděných v Moravskoslezském kraji, mimo policistů služby pořádkové policie a služby kriminální policie a vyšetřování zapojili také pracovníci hygienických stanic, Celní správy ČR, městské a obecní policie, pracovníci orgánů sociálně-právní ochrany dětí, živnostenských úřadů a Česká obchodní inspekce.
Realizované bezpečnostní opatření si kladlo za cíl preventivně působit v provozovnách, které jsou častým místem setkávání mládeže a kde je možné opatřit si alkohol. Kontrolám bylo podrobeno bezmála šest desítek restaurací, klubů a zábavních podniků. Podzimní akce Alkohol, drogy a mládež v Moravskoslezském kraji odhalila 47 podnapilých dětí, z čehož bylo pod vlivem alkoholu 28 chlapců a 19 dívek.
V souvislosti s touto akcí nejsou realizované pouze kontroly v podnicích, ale také preventivní besedy s dětmi ve školách se zaměřením na zvyšování právního vědomí v oblasti závislostí. Preventisté dětem vysvětlují, jaké dopady do běžného života může obdobné rizikové chování přinést. Reagují zejména na skutečnost, že Česká republika nemá v oblasti požívání alkoholu dětmi vůbec lichotivou bilanci.
Za zmínku stojí fenomén nikotinových sáčků a jeho legislativa. V první polovině roku 2023 byla zavedena novela pro prodej nikotinových sáčků se stejnou regulací, která už platí pro tabákové výrobky nebo elektronické cigarety. Za porušení zákazu hrozí prodejci peněžitý trest.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení prevence