Informace o zahájení stavby Rozšíření vodovodní sítě a sítě veřejného osvětlení v obci Písečná

21. října 2024, 11:24 | V úterý 22. 10. 2024 budou zahájeny stavební práce v rámci projektu Rozšíření vodovodní sítě a sítě veřejného osvětlení v obci Písečná. Vodovodní síť bude rozšiřována ve třech lokalitách označených na přiloženém situačním snímku jako řady A, B a C. Nová část veřejného osvětlení bude vybudována spolu s vodovodem v lokalitě A v části Písečná - Lazy.

Výstavba vodovodů bude probíhat bezvýkopovou technologií řízeného protlaku. V lokalitě, kde bude vodovod pokládán, stavební firma provede otevřený výkop montážních jam o rozměrech 2x2 m vzdálených od sebe cca 100 metrů. Vrtná souprava bude v montážích jamách razit protlak a zatahovat potrubí vodovodu. Vždy budou otevřeny současně tři pracovní jámy, mezi kterými budou prováděny ražby. Na přiložených snímcích jsou vyznačeny pracovní jámy na řadech B a C. Komunikace nebudou po dobu prací většinou průjezdné.

Výstavba nové části veřejného osvětlení bude probíhat ve stejné lokalitě jako vodovodní řad A v části Písečná – Lazy o délce cca 650 m. Stavba veřejného osvětlení bude v této lokalitě zahájena před stavbou vodovodu. Veřejné osvětlení bude realizováno otevřeným výkopem podél místní komunikace. V rámci stavby bude instalováno 16 svítidel v rozestupech o šířce 40 m. Na stožárech o výšce 6 m budou osazeny LED svítidla o výkonu 15 W s režimem útlumu v nočních hodinách.

Harmonogram prací je připojen v příloze a zatím byl zhotovitelem zpracován pro veřejné osvětlení a vodovodní řady B a C. Pro vodovodní řad A subdodavatel zatím nepotvrdil termín zahájení.

V souvislosti s výstavbou bude omezen provoz na místních komunikacích v následujících termínech.

Od úterý 22.10. do středy 23.10. v čase od 7.00 do 15.00 bude uzavřena komunikace v části Písečná Lazy u čp. 187 po 129. V dalších dnech bude výkop prováděn mimo komunikaci pouze s částečným šířkovým omezením.

Od středy 23.10. budou prováděny výkopy montážních jam na vodovodních řadech B+C. Řízené protlaky budou prováděny od pátku 25.10. do neděle 27.10. Montážní práce (spojování potrubí, vysazení hydrantů) budou prováděny od úterý 29.10. do 1.11.2024. V těchto dnech budou komunikace neprůjezdné nebo průjezdné s omezením pouze pro osobní vozidla.

Pro vodovodní řad A budou termíny prací zveřejněny během počátku listopadu.

Investorem stavby je Obec Písečná. Předpokládané výdaje na stavbu vodovodních řadů jsou stanoveny ve výši 4 200 000 vč. DPH a výdaje na stavbu veřejného osvětlení jsou ve výši 1 700 000 vč. DPH. Zhotovitelem díla je společnost IRP Dostálek, s.r.o. se sídlem v Českém Těšíně. Projektovou dokumentaci zpracovala společnost Projekt 2010, s.r.o. se sídlem v Ostravě. Technický dozor stavitele a koordinátora BOZP bude provádět pan Miroslav Slezák se sídlem ve Frýdku-Místku. Obec obdržela dotaci na výstavbu vodovodu ze Státního fondu životního prostředí ve výši 3 300 000 a dále od téhož poskytovatele obdržela dotaci ve výši 300 000 na zpracování projektové dokumentace stavby.