Oprava hlavní obslužné komunikace - informace pro občany

upozornění

25. září 2024, 13:55 | Správa silnic Moravskoslezského kraje bude v katastru naší obce provádět opravy hlavní obslužné komunikace č. III/01150. Termín opravy je stanoven na období od 7.10. do 31.10.2024.

Správa silnic Moravskoslezského kraje bude v katastru naší obce provádět opravy hlavní obslužné komunikace č. III/01150. Termín opravy je stanoven na období od 7.10. do 31.10.2024. V prvních dvou týdnech, tj. od 7.10. do 18.10. budou probíhat celoplošné opravy povrchu. V dalším období budou opravy prováděny pouze v pracovních místech, a ty nebudou mít vliv na průjezdnost komunikace. V příloze připojujeme harmonogram stavby dodaný zhotovitelem. Harmonogram provádění se může změnit, protože je závislý na povětrnostních podmínkách. Rozsah stavby je zachycen na přiloženém výkresu stavby a výkresu stanovení přechodného dopravního značení. Bude opravován úsek od odbočky na Písečnou na silnici vedoucí do Písku (Świerczyni) k RD č.p. 210 (dům s modrou fasádou) před autobusovou točnou.

Obecní úřad Písečná projednal s vlastníky pozemků zřízení dočasných odstavných ploch u komunikací dopravně spojujících obec s Jablunkovem, po kterých bude možné do katastru obce zajíždět. V příloze jsou místa vyznačena. V terénu budou odstavné plochy vyznačeny bezpečnostní páskou. Prosíme o parkování příčné k příjezdové komunikaci nikoliv podélné. Plochy budou zřízeny u komunikace v části Písečná-Lazy, v části Písečná - Konečná u točny, a u komunikace za rodinným domem č.p. 222.

Komunikaci bude možné užívat jen na základě zvláštní povolenky, a to jen v některých dnech nebo hodinách v závislosti na právě prováděných pracích. Povolenky vjezdu budeme vydávat od pondělí 30.9.2024 v úředních hodinách na Obecním úřadě Písečná. Povolenky budou vydávány občanům s trvalým pobytem v obci nebo vlastníkům rekreačních objektů a zaměstnancům organizací se sídlem v obci. Upozorňujeme, že jejich držení neopravňuje ke vjezdu na staveniště v jakýkoliv den nebo denní dobu bez ohledu na typ prací prováděných na opravovaném úseku. Oprava bude prováděna v režimu celkové uzávěry s ohledem na způsob opravy povrchu tzv. recyklací za studena. Doporučujeme ponechávat vozidla na odstavných plochách nebo využívat k dopravě objízdné trasy ve směru na Písek nebo Jablunkov. Písečná bude informovat prostřednictvím SMS o možnosti průjezdu opravovaného úseku nebo jiných důležitých skutečnostech tykajících se opravy. Složky integrovaného záchranného systému (hasiči, rychlá záchranná služba) budou moci vjet na uzavřený úsek vždy. Zásobování kuchyně a obchodu s potravinami bude zajištěno.

Linková autobusová doprava bude zajištěna mikrobusem a vedena pouze na zastávku Jablunkov, autobusová točna v části Písečná – Konečná. Zatím nám přesné údaje k jízdnímu řádu nebyly poskytnuty, toto připravuje Správa silnic ve spolupráci s KODIS. Autobus bude vyjíždět z autobusového stanoviště kolem „Alžbětinek“ přes „Bachratou“ na autobusovou točnu a zpět. Bude navázán na spoje z autobusového stanoviště v Jablunkově. Obcí nebudou projíždět linky na Písek a Bukovec.

Investorem a zadavatelem stavby je Správa silnic Moravskoslezského kraje, zhotovitelem firma PORR a.s. Náklady stavby jsou uváděny ve výši 17 mil. Kč.

V rámci přípravy projektové dokumentace pro stavbu Obec Písečná požadovala zachování částečné průjezdnosti, požadavek však nebyl dodržen zadavatelem stavby s odkazem na šířkové poměry komunikace a šířku pracovních strojů používaných ve zvolené technologii recyklace za studena.

Občané obce obdrží informace v tištěné podobě do poštovních schránek v termínu 30.9. 1.10.2024.

Odkaz na způsob provádění opravy: https://www.youtube.com/watch?v=VFPSm-R66o0  https://www.youtube.com/watch?v=whX2i-zSXLc

Situační výkres stavby, harmonogram stavby, výkres dopravního značení, poloha odstavných ploch, popis zvolené technologie

Odstavené plochy